Dette er tekstversionen af Koncern Kommunikation
Klik her for at komme til den grafiske version af Koncern Kommunikation

Forside - Om sitet - Læs op - Sitemap


Koncern Kommunikation


 
Søren Braun
Kommunikationsdirektør

Søren Braun
Tlf.: 7663 1870 

Mobil: 2920 1870
Mail:
sbr@rsyd.dk

 

 
 
  

Mediechef
Peter Feldberg
Tlf.: 7663 1968
Mobil: 2920 1968
Mail: pefe@rsyd.dk
 
 
Chefsekretær
Pernille Lund
Tlf.: 7663 1871
Mobil: 2920 1871
Mail: plu@rsyd.dk
Presserådgiver
Carsten Bruun
Tlf.: 7663 1899
Mobil: 2026 3392
Mail: carsten.bruun@rsyd.dk

 
Kommunikationsrådgiver
Joan Rex
Mobil: 2920 1436
Mail: joan.rex@rsyd.dk

Foto og film
 

Videojournalist
Rune Borre-Jensen
Tlf.: 7663 1980
Mobil: 2920 1980
Mail: rbj@rsyd.dk
 


 

Videojournalist
Katrine Nørgaard
Mobil:  2920 1370
Mail: kno@rsyd.dk

Info-tv

It-konsulent
Casper Nielsen
Mobil: 2920 1444
Mail: casper.nielsen@rsyd.dk

 

 

Team Sundhed, Social og Psykiatri 
 

Kommunikationsrådgiver
Kristoffer Voigt Rasmussen
Tlf.: 7663 1861
Mobil: 2920 1861
Mail: kvr@rsyd.dk
 
Kommunikationsrådgiver
Mira Borggreen
Tlf.: 7663 1872
Mobil: 2920 1872
Mail: mira.borggreen@rsyd.dk
Kommunikationsrådgiver
Sanne Safarkhanlou
Tlf.: 7363 1516
Mobil: 2920 1516
Mail: sas@rsyd.dk
 
Kommunikationsrådgiver
Jane Birch Larsen
Tlf.: 7663 1874
Mobil: 3055 9822
Mail: jbl@rsyd.dk

 
 

Team Vækst
 

Kommunikationsrådgiver
Astrid Westergaard
Tlf.: 7663 1828
Mobil: 2920 1838
Mail: astrid.westergaard@rsyd.dk 
 
Kommunikationsrådgiver
Morten Pickel
Tlf.: 7663 1878
Mobil: 2920 1878
Mail: morten.pickel@rsyd.dk
Medierådgiver
Thomas Laursen
Tlf.: 7663 1840
Mobil: 2920 1840
Mail: tla@rsyd.dk
Kommunikationsrådgiver
Jacob Ernstved-Rasmussen
Mobil: 2920 1517
Mail: jer@rsyd.dk

  
 

Team Digital
 

Koncern webredaktør
Gitte Reinhold Bjørn
Mobil: 2920 1496
Mail: grb@rsyd.dk
 
Koncern intranetredaktør
Lotte Rosgård
Mobil: 2920 1874
Mail: lro@rsyd.dk
Ledende projekt assistent
Ulla Degn Jensen
Mobil: 2157 2809
Mail: udj@rsyd.dk

 

 

 




Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk