Dette er tekstversionen af Kontaktpersoner i Kommunikation
Klik her for at komme til den grafiske version af Kontaktpersoner i Kommunikation

Forside - Om sitet - Læs op - Sitemap


Kontaktpersoner i Kommunikation


 
Søren Braun
Kommunikationsdirektør

Søren Braun
Tlf.: 7663 1870 

Mobil: 2920 1870
E-mail:
sbr@rsyd.dk

 

 
 
  

Mediechef
Peter Feldberg
Tlf.: 7663 1968
Mobil: 2920 1968
E-mail: pefe@rsyd.dk
 
 
Chefsekretær
Pernille Lund
Tlf.: 7663 1871
Mobil: 2920 1871
E-mail: plu@rsyd.dk
Presserådgiver
Carsten Bruun
Tlf.: 7663 1899
Mobil: 2026 3392
E-mail: carsten.bruun@rsyd.dk

 
Kommunikationsrådgiver
Joan Rex
Tlf.: 2920 1436
E-mail: joan.rex@rsyd.dk

Foto og film
 

Videojournalist
Rune Borre-Jensen
Tlf.: 7663 1980
Mobil: 2920 1980
E-mail: rbj@rsyd.dk
 


 

Videojournalist
Katrine Nørgaard
Tlf. 2920 1370
E-mail: kno@rsyd.dk

Info-tv

It-konsulent
Casper Nielsen
Mobil: 2920 1444
E-mail: casper.nielsen@rsyd.dk

 

 

Team Sundhed, Social og Psykiatri 
 

Kommunikationsrådgiver
Kristoffer Voigt Rasmussen
Tlf.: 7663 1861
Mobil: 2920 1861
E-mail: kvr@rsyd.dk
 
Kommunikationsrådgiver
Mira Borggreen
Tlf.: 7663 1872
Mobil: 2920 1872
E-mail: mira.borggreen@rsyd.dk
Kommunikationsrådgiver
Sanne Safarkhanlou
Tlf.: 7363 1516
Mobil: 2920 1516
E-mail: sas@rsyd.dk
 
Kommunikationsrådgiver
Jane Birch Larsen
Tlf.: 7663 1874
Mobil: 3055 9822
E-mail: jbl@rsyd.dk

 
 

Team Vækst
 

Kommunikationsrådgiver
Astrid Westergaard
Tlf.: 7663 1828
Mobil: 2920 1838
E-mail: astrid.westergaard@rsyd.dk 
 
Kommunikationsrådgiver
Morten Pickel
Tlf.: 7663 1878
Mobil: 2920 1878
E-mail: morten.pickel@rsyd.dk
Medierådgiver
Thomas Laursen
Tlf.: 7663 1840
Mobil: 2920 1840
E-mail: tla@rsyd.dk
Kommunikationsrågiver
Trine Ravn
Tlf.: 7663 1876
Mobil: 2920 1876
E-mail: tr@rsyd.dk

  
 

Team Digital
 

Webstrateg
Kim Højlund
Tlf.: 7663 1880
Mobil: 2920 1880
E-mail: kih@rsyd.dk
 
Koncern webredaktør
Gitte Reinhold Bjørn
Mobil: 2920 1496
E-mail: grb@rsyd.dk
Koncern intranetredaktør
Lotte Rosgård
Mobil: 2920 1874
E-mail: lro@rsyd.dk
Projektleder
Kristian Thrane Knudsen
Mobil: 2920 1517
E-mail: ktk@rsyd.dk

 

 




Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk