Dette er tekstversionen af Kontaktpersoner i Kommunikation
Klik her for at komme til den grafiske version af Kontaktpersoner i Kommunikation

Forside - Om sitet - Læs op - Sitemap


Kontaktpersoner i Kommunikation


Søren Braun

Kommunikationsdirektør
Søren Braun
Telefon: 7663 1870 

Mobil: 2920 1870
E-mail:
sbr@rsyd.dk 

Mediechef
Peter Feldberg
Telefon: 7663 1968
Mobil: 2920 1968
E-mail: peter.feldberg@rsyd.dk 

Chefsekretær
Pernille Lund
Telefon: 7663 1871
Mobil: 2920 1871
E-mail: plu@rsyd.dk
 
Presserådgiver
Carsten Bruun
Telefon: 7663 1899
Mobil: 2026 3392
E-mail: carsten.bruun@rsyd.dk 

Medierådgiver
Thomas Laursen
Telefon: 7663 1840
Mobil: 2920 1840
E-mail: tla@rsyd.dk



 Journalistpraktikant
Anders Sørensen
Telefon: 7663 1496
Mobil: 2920 1496
E-mail: anders.soersen@rsyd.dk

Team Sundhed, Social og Psykiatri 

Kommunikationsrådgiver
Kristoffer Voigt Rasmussen
Telefon: 7663 1861
Mobil: 2920 1861
E-mail: kvr@rsyd.dk 

Kommunikationsrådgiver
Mira Borggreen
Telefon: 7663 1872
Mobil: 2920 1872
E-mail: mira.borggreen@rsyd.dk

 Kommunikationsrådgiver
 Sanne Safarkhanlou
Telefon: 7363 1516
Mobil: 2920 1516
E-mail: sas@rsyd.dk

Kommunikationsrågiver
Trine Ravn
Telefon: 7663 1876
Mobil: 2920 1876
E-mail: tr@rsyd.dk 

Team Vækst

Kommunikationsrådgiver
Astrid Westergaard
Telefon: 7663 1828
Mobil: 2920 1838
E-mail: astrid.westergaard@rsyd.dk  

Kommunikationsrågiver
Jens Kurt Jørgensen (Barselsvikar)
Telefon: 7663 1370
Mobil: 2920 1370
E-mail: jens.kurt.jorgensen@rsyd.dk

Kommunikationsrådgiver
Morten Pickel
Telefon: 7663 1878
Mobil: 2920 1878
E-mail: :morten.pickel@rsyd.dk

 
Kommunikationsrådgiver
Marie Hauberg (Barsel)
Telefon: 7663 1492
Mobil: 2920 1492
E-mail: marie.hauberg@rsyd.dk 

Team Digital 

Webstrateg
Kim Højlund
Telefon: 7663 1880
Mobil: 2920 1880
E-mail: kih@rsyd.dk

 

Projektleder
Kristian Thrane Knudsen
Telefon: 7663 1517
Mobil: 2920 1517
E-mail: ktk@rsyd.dk


 Koncern intranetredaktør
Lotte Rosgård
Telefon: 7663 1874
Mobil: 2920 1874
E-mail: lro@rsyd.dk

Videojournalist
Rune Borre-Jensen
Telefon: 7663 1980
Mobil: 2920 1980
E-mail: rbj@rsyd.dk 

 




Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk