Forsiden | Ledige job | Kontakt | Nyhedsbreve | Presse | For ansatte | Web-TV |
Søg

Region SyddanmarkTil forsiden

ForsidepilKontaktpilPsykiatrien

Psykiatrien

Find kontaktoplysninger til psykiatrien i Region Syddanmark.
 

Sygehuse og afdelinger

På hjemmesiden for Psykiatrien i Region Syddanmark kan du finde kontaktoplysninger til de enkelte sygehuse og afdelinger.

 

Psykiatriens patientvejleder

Er du patient eller pårørende i Psykiatrien i Region Syddanmark, og har du brug for vejledning? Kontakt psykiatriens patientvejleder i Region Syddanmark og få råd og vejledning til din behandling.

Tlf.: 7663 1098 (alle hverdage mellem kl. 9 og 12, mandag kl. 13-15)
Mail: psykiatri@rsyd.dk

 

Psykiatridirektør, Psykiatri- og Socialstab samt Anlægssekretariat

Find adresser og telefonnumre til psykiatriens medarbejdere i regionshuset i Vejle.
 

Psykiatri- og socialdirektør (konstitueret)
Torben Kyed Larsen
Tlf.: 76 63 10 21
Mail: torben.kyed.larsen@rsyd.dk
 

Psykiatri- og Socialstaben og Anlægssekretariatet:

Psykiatri- og Socialstaben
Region Syddanmark
Damhaven 12
7100 Vejle
Tlf.: 7663 1000 (viderestilling til afdelingerne er desværre ikke mulig)
Fax:7663 1509

 

Psykiatri- og Socialstaben Anlægsekretariatet
   

Afdelingschef (konstitueret)
Birthe Navntoft
birthe.navntoft@rsyd.dk
Tlf. 7663 1016
Mobil 2920 1016

Fuldmægtig
Hanne Lorentzen
hanne.lorentzen@rsyd.dk
Tlf. 7663 1018

Overassistent 
Nina Sigtenbjerggaard
nina.sigtenbjerggaard@rsyd.dk
Tlf. 7663 1024

Specialkonsulent
Anita Lerche
anita.lerche@rsyd.dk
Tlf. 7663 1007

Juridisk teamleder
Henriette Hørmann
henriette.hormann@rsyd.dk
Tlf. 7663 1011
Mobil 2490 8712

Jurist
Signe Vestergaard Duedal
signe.vestergaard.duedal@rsyd.dk
Tlf. 7663 1012
(p.t. på barsel)

Jurist
Katrine Hoeg
Katrine.Hoeg@rsyd.dk
Tlf. 7663 1342
Mobil 4016 8996

Jurist
Trine Andersen
trine.andersen2@rsyd.dk
Tlf. 7663 2011
Mobil 2920 2011

Specialkonsulent
Asger Krogager Kjellerup
Asger.K.Kjellerup@rsyd.dk
Tlf. 7663 1661

AC-medarbejder
Kirsten Frost Lorenzen
kirsten.frost.lorenzen@rsyd.dk
Tlf. 7663 1052

Specialkonsulent
Marianne Lauritzen
marianne.lauritzen@rsyd.dk
Tlf. 7663 1328
Mobil 2242 1042

AC-medarbejder
marianne.kilden@rsyd.dk
Tlf. 7663 1032
Mobil 29201032

Projektleder
Dorthe Høj Nielsen
dorthe.hoj.nielsen@rsyd.dk
Tlf. 7663 1022
Mobil 2490 8769

Strategisk Sundhedsfremmekonsulent
Azra Hasanbegovic
azra.hasanbegovic@rsyd.dk
Mobil 60130308

Chefsekretær
Vibeke Herborg Hviid
vibeke.herborg.hviid@rsyd.dk 
Tlf. 7663 1019
Mobil 2049 6235 

Patientvejleder og visitator
Henriette Markman Helberg
Henriette.Markman.Helberg@rsyd.dk
Tlf. 7663 1098

Træffetid:
Alle hverdage mellem kl. 9.00 og 12.00,
samt mandag kl. 13.00-15.00


Følgende stabsmedarbejder arbejder med det sociale område:

Chefkonsulent
Pauline Lunding
pauline.lunding@rsyd.dk
Tlf. 7663 1063
Mobil 2920 1063

 

Anlægschef
Torben Kyed Larsen
torben.kyed.larsen@rsyd.dk
Tlf. 7663 1021
Mobil 2920 1021

Chefkonsulent
Karsten Sauer
karsten.sauer@rsyd.dk
Tlf. 7663 1001
Mobil 2899 3304

Specialkonsulent
Gert Frost
gert.frost@rsyd.dk
Tlf. 7663 1074
Mobil 2134 2640

Specialkonsulent
Heine Rasmussen
heine.rasmussen@rsyd.dk
Mobil 2496 4741

AC-medarbejder
Anne Sigh
anne.sigh@rsyd.dk
Tlf. 7663 1712  
Mobil 2920 1712 

Koordinator
Susan Oberlein
Susan.Oberlein@rsyd.dk
Tlf. 2939 1409
Mobil 2939 1409

Projektleder
Erik Røndbjerg
erik.rondbjerg@rsyd.dk
Tlf. 7663 1059
Mobil  2920 1059
 


  



 

 

   

 


 

 


Siden er sidst opdateret 01-09-2015.
Kontakt Region Syddanmark

Region Syddanmark | Tlf: 76 63 10 00 | Skriv til Regionen | Om hjemmesiden | Sitemap