Dette er tekstversionen af Koncern Kommunikation
Klik her for at komme til den grafiske version af Koncern Kommunikation

Forside - Om sitet - Læs op - Sitemap


Koncern Kommunikation


 
Søren Braun
Kommunikationsdirektør

Søren Braun
Tlf.: 76 63 18 70 

Mobil: 29 20 18 70
Mail: sbr@rsyd.dk
 

 
 
  

Mediechef
Peter Feldberg
Tlf.: 76 63 19 68
Mobil: 29 20 19 68
Mail: pefe@rsyd.dk
 
 
 

 

Team Sundhed, Social og Psykiatri 
 

Kommunikationsrådgiver
Kristoffer Voigt Rasmussen
Tlf.: 76 63 18 61
Mobil: 29 20 18 61
Mail: kvr@rsyd.dk
 
Kommunikationsrådgiver
Sanne Safarkhanlou
Tlf.: 73 63 15 16
Mobil: 29 20 15 16
Mail: sas@rsyd.dk
Kommunikationsrådgiver
Jane Birch Larsen
Tlf.: 76 63 18 74
Mobil: 30 55 98 42
Mail: jbl@rsyd.dk
 

It-konsulent
Casper Nielsen
Mobil: 29 20 14 44
Mail: casper.nielsen@rsyd.dk

 

Presserådgiver
Carsten Bruun
Tlf.: 76 63 18 99
Mobil: 20 26 33 92
Mail: carsten.bruun@rsyd.dk
 

SoMe Manager
Tine Glindvad Polat
Mobil: 26 71 33 45
Mail: Tine.Glindvad.Polat@rsyd.dk

Koncern webredaktør
Gitte Reinhold Bjørn
Mobil: 29 20 14 96
Mail: grb@rsyd.dk 
 

Kommunikationsrådgiver
Jacob Wichmann Agerholm
Mobil: 29 20 18 80
Mail: jwa@rsyd.dk

 
 

Team Vækst
 

Kommunikationsrådgiver
Astrid Westergaard
Tlf.: 76 63 18 28
Mobil: 29 20 18 38
Mail: astrid.westergaard@rsyd.dk 
 
Kommunikationsrådgiver
Morten Pickel
Tlf.: 76 63 18 78
Mobil: 29 20 18 78
Mail: morten.pickel@rsyd.dk
Medierådgiver
Thomas Laursen
Tlf.: 76 63 18 40
Mobil: 29 20 18 40
Mail: tla@rsyd.dk
 

  
 

Team Stab

Chefsekretær
Pernille Lund
Tlf.: 76 63 18 71
Mobil: 29 20 18 71
Mail: plu@rsyd.dk
 

Kommunikationsmedarbejder
Martin Grøn
Mobil: 29 20 18 31
Mail: martin.gron@rsyd.dk

Kommunikationsrådgiver
Jacob Ernstved-Rasmussen
Mobil: 29 20 15 17
Mail: jer@rsyd.dk

Kommunikationsrådgiver
Joan Thaysen Rex
Mobil: 29 20 14 36
Mail: joan.rex@rsyd.dk    
 

Kommunikationsrådgiver
Janni Møller
Mobil: 29 20 18 72
Mail: jam@rsyd.dk
 

 

Team VJ

Videojournalist
Katrine Nørgaard
Mobil:  29 20 13 70
Mail: kno@rsyd.dk 
 

Videojournalist
Christian Juul Mikkelsen
Mobil: 29 20 19 80
Mail: cjm@rsyd.dk

 

Product managers

WEB Product Manager
Louise Kyed Jansen
Mobil: 29 20 11 44
Mail: lkj@rsyd.dk

Product Manager
Christian Thulstrup
Mobil: 24 99 84 28
Mail: christian.thulstrup@rsyd.dk 

 

 

 




Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk