Gå til indhold
Forsiden | Kontakt | Ledige job | For ansatte | Presse og nyheder | Web-TV | Besuchen Sie unsere deutsche Website Visit our English website |
Region Syddanmark logo, link til forsiden

Koncern Kommunikation

Kommunikationsdirektør

Søren Braun
Tlf.: 76 63 18 70
Mobil: 29 20 18 70
Mail: sbr@rsyd.dk

Chefsekretær

Pernille Lund
Tlf.: 76 63 18 71
Mobil: 29 20 18 71
Mail: plu@rsyd.dk

Rådgiverteam

Assisterer de afdelinger, der beskæftiger sig med sundhed, psykiatri- og socialområdet, HR, Regional IT, Økonomi, Regional Udvikling og Syddansk Sundhedsinnovation.

Kristoffer Voigt Rasmussen, Chefkonsulent - Primær kontaktperson
Tlf.: 29 20 18 61 / e-mail: kvr@rsyd.dk

Carsten Bruun, Presserådgiver
Tlf.: 76 63 18 99 / Mobil: 20 26 33 92 / e-mail: carsten.bruun@rsyd.dk

Jacob Wichmann Agerholm, Kommunikationsrådgiver/ Redaktør for Sociale Medier
Tlf.: 29 20 18 80 / e-mail: jwa@rsyd.dk

Jane Birch Larsen, Kommunikationsrådgiver
Mobil: 30 55 98 42 / e-mail: jbl@rsyd.dk

Mira Borggreen, Kommunikationsrådgiver
Mobil; 29 20 18 74 / e-mail: Mira.Borggreen@rsyd.dk

Tine Glindvad Polat, Redaktør for magasinet Sund i Syd og nyhedsbrevet Sund i Syd
Mobil: 26 71 33 45 / e-mail: tgp@rsyd.dk

Astrid Westergaard, Kommunikationsrådgiver
Tlf.: 29 20 18 28 / e-mail: astrid.westergaard@rsyd.dk

Ida Holten Sejbjerg, Kommunikationsrådgiver
Tlf.: 29 20 15 17 / e-mail: ihs@rsyd.dk

Louise Vandel, Kommunikationsrådgiver
Tlf.: 29 20 14 92 / e-mail: Louise.vandel@rsyd.dk

Morten Pickel, Kommunikationsrådgiver
Tlf.: 29 20 18 78 / e-mail: morten.pickel@rsyd.dk

Digitalt team

Janni Møller Frandsen, Teamkoordinator
Tlf.: 29 20 18 72 / e-mail: jmf@rsyd.dk

Casper Nielsen, It-konsulent og redaktør for Info-TV
Mobil: 29 20 14 44 / e-mail: casper.nielsen@rsyd.dk

Martin Grøn, Webredaktør
Tlf.: 29 20 18 31 / e-mail: martin.gron@rsyd.dk

Stine Redsted, Koncern intranetredaktør
Tlf.: 29 20 19 68 / e-mail: Stine.Redsted@rsyd.dk

Team Film og foto

Yder assistance inden for video- og filmydelser, herunder dronefilm, animationer og still fotos.

Christian Juul Mikkelsen, Film- og medieproducent - primær kontaktperson
Mobil: 29 20 19 80 / e-mail: cjm@rsyd.dk

Anders Christensen, Film- og medieproducent
Mobil: 29 20 13 70 / e-mail: afc@rsyd.dk


Siden er sidst opdateret 08-09-2021
Kontakt Region Syddanmark

Region Syddanmark | Tlf: 76 63 10 00 | CVR nr. 29190909 | Skriv til Regionen | Om hjemmesiden | Sitemap | Tilgængelighedserklæring