Gå til indhold
Forsiden | Kontakt | Ledige job | For ansatte | Presse og nyheder | Web-TV | tysk flag engelsk flag |

Region SyddanmarkTil forsiden

Kontaktpersoner

Navn og mailadresser på tovholder for implementeringen lokalt.

 

SHS

 

Charlotte Frost Larsen,Tønder Kommune

cfl@toender.dk

Susanne Skade, Aabenraa Kommune

ssk@aabenraa.dk

Helle Meinhardt, Haderslev Kommune

hesm@haderslev.dk

Kirsten G. Clausen, Sønderborg Kommune

kgcl@sonderborg.dk

Signe Gronwald Petersen, Sønderborg Kommune (organisatorisk)

sipe@sonderborg.dk

Joan Granerud, Sygehus Sønderjylland

joan.granerud@rsyd.dk

Pia Hansen, Gråsten Gigthospital

plhansen@gigtforeningen.dk

Tove Larsen, Sygehus Sønderjylland

Tove.Larsen1@rsyd.dk

SVS

 

Irene Ravn Rossavik, Esbjerg Kommune

IRR@esbjergkommune.dk

Marlene Grundahl Nielsen, Varde Kommune

mang@varde.dk

Agnete Steffensen, Fanø Kommune

as@fanoe.dk

Anette Frahm, Billund Kommune

AFR@billund.dk

Birthe Schlüter, Vejen Kommune

Bisc@vejenkommune.dk

Linette Krell, Sydvestjysk Sygehus

Linette.Krell@rsyd.dk

Okje Anna Koudenburg, Sydvestjysk Sygehus

okje.anna.koudenburg@rsyd.dk

OUH

 

Line Loklindt, Assens Kommune

lilok@assens.dk

Dorthe Brænder Lilliendal,
Faaborg Midtfyn Kommune

dobli@faaborgmidtfyn.dk

Bente Fournaise, Kerteminde Kommune

bfo@kerteminde.dk

Inger Stenstrøm Rasmussen, Langeland Kommune

sundhedssekretariatet@langelandkommune.dk

Judith Poulsen, Nordfyn Kommune

jup@nordfynskommune.dk

Birgitte Toft, Nyborg Kommune

bto@nyborg.dk

Dorte Møller Hansen, Odense Kommune 1

domh@odense.dk

Lene Kjellstrøm, Odense Kommune 2

lkj@odense.dk

Mejse Holstein, Svendborg Kommune

mejse.holstein@svendborg.dk

Birgit Muff Pedersen, Middelfart Kommune

Birgit.MuffPedersen@middelfart.dk

Charlotte Skov, Ærø Kommune

CSK@aeroekommune.dk

Lisbeth Møller Andersen, Odense Universitetshospital (Odense & Svendborg)

lisbeth.moeller.andersen@rsyd.dk

Birgitte Christensen, 
Odense Universitetshospital (Odense)

birgitte.christensen@rsyd.dk

Else Marie Thingholm,
Odense Universitetshospital (Odense)

else.marie.thingholm@rsyd.dk

Allis Nielsen, Odense Universitetshospital (Svendborg)

allis.nielsen@rsyd.dk

Lenette Beer Hummelgaard, Odense Universitetshospital (Svendborg)

lenette.beer.hummelgaard@rsyd.dk

Louise Nejmann, Odense Universitetshospital (Odense)

louise.nejmann@rsyd.dk

Anne-Lise Balle, Odense Universitetshospital (Odense & Svendborg)

anne-lise.balle@rsyd.dk

SLB

 

Marianne Hansen, Fredericia Kommune

hnmh@fredericia.dk

Margrethe Ørum Schack, Vejle Kommune maors@vejle.dk

Lone Bach Kristensen, Kolding Kommune

lobk@kolding.dk

Bente Trier Kaarup,
Sygehus Lillebælt

bente.trier.kaarup@rsyd.dk

Birthe Schlüter, Vejen Kommune Bisc@vejenkommune.dk

 


Siden er sidst opdateret 01-08-2019.
Kontakt Sundhed

Region Syddanmark | Tlf: 76 63 10 00 | CVR nr. 29190909 | Skriv til Regionen | Om hjemmesiden | Sitemap |