Gå til indhold
Forsiden | Kontakt | Ledige job | For ansatte | Presse og nyheder | Web-TV | tysk flag engelsk flag |

Region SyddanmarkTil forsiden

Region SyddanmarkpilKontaktpilTværsektorielt samarbejde

Tværsektorielt samarbejde

Find kontaktoplysninger på medarbejdere i afdelingen for Tværsektorielt samarbejde. Afdelingen arbejder med det tværsektorielle samarbejde om sundhed mellem sygehuse, kommuner og almen praksis i Region Syddanmark.

Kurt Æbelø, Afdelingschef
Tlf.: 29 20 12 32 / e-mail: kae@rsyd.dk

Rikke Skov Hartman Knudsen, Afdelingssekretær
Tlf: 2920 1212 / e-mail: rikke.skov.hartman.knudsen@rsyd.dk

Alice Skaarup Jepsen, Konsulent
Tlf.: 29 20 14 43 / e-mail: asj@rsyd.dk

Anders Fournaise, PhD.-studerende
Tlf.: 24 82 43 15 / e-mail: anders.fournaise@rsyd.dk

Annette Vestergaard Weng, Konsulent
Tlf.: 29 20 10 07 / e-mail: avw@rsyd.dk

Astrid Godthaab Dilling, Konsulent,
Tlf. 29 20 12 81 / e-mail: astrid.Godthaab.Dilling@rsyd.dk

Christina Kristensen, Konsulent
Tlf.: 29 11 39 47 / e-mail: ckr@rsyd.dk

Christine Lund Momme, Chefkonsulent
Tlf.: 29 20 13 18 / e-mail: christine.lund.momme@rsyd.dk

Frida Johanne Pilgaard Middelfart, Konsulent
Tlf. 24 90 87 69 / e-mail: Frida.Johanne.Pilgaard.Middelfart@rsyd.dk 

Hasse Gerner Nielsen, Konsulent,
Tlf. 21 49 32 76 / e-mail: Hasse.Gerner.Nielsen@rsyd.dk

Henriette Bondo Andersen, Konsulent,
Tlf. 21 47 87 40 / e-mail: henriette.bondo.andersen@rsyd.dk

Jette Dalsgaard Andersen, Konsulent (barsel)
Tlf.: 24 98 80 27 / e-mail: jette.dalsgaard.andersen@rsyd.dk

Lisa Albæk Pedersen, Specialkonsulent,
Tlf. 21 49 00 67 / e-mail: lisa.albaek.pedersen@rsyd.dk

Magnus Falby, Projektleder, TOF
Tlf.: 29 20 13 48 / e-mail: magnus.falby@rsyd.dk

Marianne Gellert Krogh, Chefkonsulent
Tlf.: 29 20 12 22 / e-mail: marianne.gellert.krogh@rsyd.dk  

Marie Jensen, Konsulent
Tlf.: 24 62 86 56 / e-mail: marie.jensen2@rsyd.dk

Naja Ramskov Krogh, Specialkonsulent
Tlf.: 24 96 55 28 / e-mail: naja.ramskov.krogh@rsyd.dk

Peter Lund Kristensen, Lektor 
Tlf.: 20 58 50 87 / e-mail: plkristensen@rsyd.dk

Stine Bjerregaard, Konsulent
Tlf: 51 64 10 55 / e-mail:stine.bjerregaard@rsyd.dk


Siden er sidst opdateret 02-12-2020.
Kontakt Tværsektorielt samarbejde

Region Syddanmark | Tlf: 76 63 10 00 | CVR nr. 29190909 | Skriv til Regionen | Om hjemmesiden | Sitemap | Tilgængelighedserklæring