Gå til indhold
Forsiden | Kontakt | Ledige job | For ansatte | Presse og nyheder | Web-TV | Besuchen Sie unsere deutsche Website Visit our English website |
Region Syddanmark logo, link til forsiden

Sundhedsplanlægning

I Sundhedsplanlægning arbejder vi med en bred vifte af planlægnings- og udviklingsopgaver inden for sundhedsvæsenet, patienttransport, det præhospitale område og sundhedsberedskabet.

Hovedpostkasser i afdelingen

Det præhospitale område og sundhedsberedskabet: dpo@rsyd.dk

Siddende patienttransport: siddende.befordring@rsyd.dk

Sygehusbehandling i udlandet via eBoks eller borger.dk: sygehusbehandling-EUrefusion@rsyd.dk

Medarbejdere i Sundhedsplanlægning

Helene Vestergaard, Afdelingschef
Tlf.: 29 20 13 59 - hvs@rsyd.dk

Birgit Skovsbo, Afdelingssekretær
Tlf. 29 20 12 49 - bsk@rsyd.dk

Annika Tranekjer, Jurist
Tlf. 24 75 31 42 - annika.tranekjer@rsyd.dk

Eva Gad Søndergaard, AC-fuldmægtig
Tlf. 29 20 18 53 - egs@rsyd.dk

Frank Rasmussen, Administrativ medarbejder
Tlf. 23 34 84 93 - fra@rsyd.dk

Gitte Jørgensen, Præhospital chef
Tlf. 24 96 93 53 - gjo@rsyd.dk

Heidi Baun Hansen, Covid-19 medarbejder
Tlf. 29 61 90 92 - heidi.baun.hansen@rsyd.dk

Jan Hermansen, Chefkonsulent
Tlf. 30 69 79 92 - jhe@rsyd.dk

Judy Vestergaard, Regnskabsmedarbejder
Tlf. 29 20 16 52 - juve@rsyd.dk

Julie Lunde, AC-fuldmægtig
Tlf. 30 66 29 55 - jlu@rsyd.dk

Karina Dreyer Stærkær, Studentermedhjælper
Tlf. 61 12 53 46 - karina.dreyer.staerkaer@rsyd.dk

Karina Ersted Christensen, AC-medarbejder
Tlf. 24 78 72 60 - kec@rsyd.dk

Kenneth Ravnholt, Beredskabskoordinator
Tlf. 21 59 82 10 - kenneth.ravnholt@rsyd.dk

Kirsten Frost Lorenzen, AC-medarbejder
Tlf. 21 59 81 52 - kfl@rsyd.dk

Malene Jeppesen, AC-fuldmægtig
Tlf. 21 57 05 51 - mjep@rsyd.dk

Martin Grum-Nymann, AC-fuldmægtig
Tlf. 21 57 05 54 - mgn@rsyd.dk

Mette Kjær Hansen, Administrativ medarbejder 
mekh@rsyd.dk

Morten Jakobsen, Specialkonsulent
Tlf. 21 57 05 29 - morten.jakobsen@rsyd.dk

Morten Hestbech, AC-fuldmægtig
Tlf. 29 20 14 17 - mhe@rsyd.dk

Rasmus Nymand Nielsen, AC-medarbejder
Tlf. 23 62 96 82 - rnn@rsyd.dk

Rikke Winther Strunge, AC-fuldmægtig
Tlf. 21 59 82 19 - rws@rsyd.dk

Rolf Bjørling Salomonsen, Beredskabskoordinator
Tlf. 21 66 92 20 - rbs@rsyd.dk

Sara Treldal Dige, AC-fuldmægtig
Tlf. 23 44 08 04 - sara.t.dige@rsyd.dk

Solveig Hansen, AC-fuldmægtig
Tlf. 21 59 84 79 - solveig.hansen@rsyd.dk

Trine Malling Lungskov, Chefkonsulent
Tlf. 29 20 17 90 - trine.malling.lungskov@rsyd.dk

Ulrik Strehle, Beredskabskoordinator
Tlf. 24 44 43 68 - ulrik.strehle@rsyd.dk


Siden er sidst opdateret 19-03-2021
Kontakt Region Syddanmark

Region Syddanmark | Tlf: 76 63 10 00 | CVR nr. 29190909 | Skriv til Regionen | Om hjemmesiden | Sitemap | Tilgængelighedserklæring