Gå til indhold
Forsiden | Kontakt | Ledige job | For ansatte | Presse og nyheder | Web-TV | tysk flag engelsk flag |

Region SyddanmarkTil forsiden

ForsidepilKontaktpilSundhedsplanlægning

Sundhedsplanlægning

I Sundhedsplanlægning arbejder vi med en bred vifte af planlægnings- og udviklingsopgaver indenfor sundhedsvæsenet, patienttransport, det præhospitale område og sundhedsberedsskabet.

 

Nedenfor finder du kontaktoplysninger til afdelingen og medarbejderne

Sundhedsplanlægning: plan@rsyd.dk
Det præhospitale område og sundhedsberedskabet: dpo@rsyd.dk
Siddende patienttransport: siddende.befordring@rsyd.dk

 

Medarbejdere:
Helene Vestergaard, Afdelingschef
Tlf.: 29 20 13 59 - hvs@rsyd.dk

Birgit Skovsbo, Afdelingssekretær
Tlf. 29 20 12 49 - bsk@rsyd.dk

Anders Wang Maarbjerg, Chefkonsulent
Tlf. 21 58 99 58 - anders.maarbjerg@rsyd.dk

Asger K. Kjellerup, Specialkonsulent
Tlf. 29 20 16 61 - asger.k.kjellerup@rsyd.dk

Eva Gad Søndergaard, AC-fuldmægtig
Tlf. 29 20 18 53 - eva.gad.sondergaard@rsyd.dk

Gitte Jørgensen, Præhospital chef
Tlf. 24 96 93 53 - gitte.jorgensen@rsyd.dk

Judy Vestergaard, Regnskabsmedarbejder
Tlf. 29 20 16 52 - juve@rsyd.dk

Kenneth Ravnholt, Beredskabskoordinator
Tlf. 21 59 82 10 - kenneth.ravnholt@rsyd.dk

Kirsten Frost Lorenzen, AC-medarbejder
Tlf. 21 59 81 52 - kfl@rsyd.dk

Lars Næs Beck, AC-fuldmægtig
Tlf. 21 57 05 30 - lars.naes.beck@rsyd.dk

Malene Jeppesen, AC-fuldmægtig
Tlf. 21 57 05 51 - mjep@rsyd.dk

Martin Grum-Nymann, AC-fuldmægtig
Tlf. 21 57 05 54 - mgn@rsyd.dk

Morten Jakobsen, Specialkonsulent
Tlf. 21 57 05 29 - morten.jakobsen@rsyd.dk

Morten Hestbech, AC-fuldmægtig
Tlf. 29 20 14 17 - mhe@rsyd.dk

Rasmus Nymand Nielsen, Projektmedarbejder
Tlf. 29 65 50 27 - rnn@rsyd.dk

Rikke Winther Strunge, AC-fuldmægtig
Tlf. 21 59 82 19 - rws@rsyd.dk

Sidsel Bang Skovgaard, AC-fuldmægtig
Tlf. 24 96 53 13 - sbs@rsyd.dk

Solveig Hansen, AC-fuldmægtig
Tlf. 21 59 84 79 - solveig.hansen@rsyd.dk

Trine Malling Lungskov, AC-fuldmægtig
Tlf. 29 20 17 90 - trine.malling.lungskov@rsyd.dk

Ulrich Jensen, Chefkonsulent
Tlf. 29 20 11 11 - uje@rsyd.dk


Siden er sidst opdateret 19-04-2018.
Kontakt Region Syddanmark

Region Syddanmark | Tlf: 76 63 10 00 | CVR nr. 29190909 | Skriv til Regionen | Om hjemmesiden | Sitemap |